TW-04-10-L-S-385-055
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
TW-04-10-L-S-385-055
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN BRD STACK 2.00 4POS
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.614" (15.596mm)
Length - Post (Mating) :
0.174" (4.420mm)
Length - Stack Height :
0.385" (9.779mm)
Length - Tail :
0.055" (1.400mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)