TW-03-07-G-S-350-050
Part Number:
TW-03-07-G-S-350-050
Description:
CONN BRD STACK 2.00 3POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating) :
0.352" (8.941mm)
Length - Stack Height :
0.350" (8.890mm)
Length - Tail :
0.050" (1.270mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)