ZW-13-07-T-S-236-100
Part Number:
ZW-13-07-T-S-236-100
Description:
CONN BRD STACK .100" 13POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating) :
0.094" (2.388mm)
Length - Stack Height :
0.236" (5.994mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Number of Positions :
13
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)