DW-03-13-F-D-885
Part Number:
DW-03-13-F-D-885
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H GOLD
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.235" (5.969mm)
Length - Stack Height :
0.885" (22.479mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)