TW-04-06-T-D-390-130
Part Number:
TW-04-06-T-D-390-130
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating) :
0.153" (3.886mm)
Length - Stack Height :
0.390" (9.900mm)
Length - Tail :
0.130" (3.302mm)
Number of Positions :
8
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)