59202-F28-08P084LF
Part Number:
59202-F28-08P084LF
Description:
CONN HDR 16P 0.079" STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.398" (10.100mm)
Length - Post (Mating) :
0.067" (1.700mm)
Length - Stack Height :
0.331" (8.400mm)
Number of Positions :
16
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)