HW-02-13-G-D-965-125
Part Number:
HW-02-13-G-D-965-125
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height :
0.965" (24.511mm)
Length - Tail :
0.125" (3.175mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)