TW-02-09-G-D-120-170
Part Number:
TW-02-09-G-D-120-170
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating) :
0.166" (4.216mm)
Length - Stack Height :
0.120" (3.048mm)
Length - Tail :
0.170" (4.318mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)