TW-08-01-T-S-157-079
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
TW-08-01-T-S-157-079
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN BRD STACK 2.00 8POS
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.323" (8.204mm)
Length - Post (Mating) :
0.087" (2.210mm)
Length - Stack Height :
0.157" (3.988mm)
Length - Tail :
0.079" (2.000mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
8
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)