TW-02-12-L-D-270-075
Part Number:
TW-02-12-L-D-270-075
Description:
CONN BRD STACK 2.00 4POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.765" (19.431mm)
Length - Stack Height :
0.270" (6.858mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Number of Positions :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)