TW-02-09-G-D-130-160
Part Number:
TW-02-09-G-D-130-160
Description:
CONN BRD STACK 2.00 4POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating) :
0.166" (4.216mm)
Length - Stack Height :
0.130" (3.302mm)
Length - Tail :
0.160" (4.064mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)