HW-04-17-T-D-313-SM
Part Number:
HW-04-17-T-D-313-SM
Description:
CONN HDR 8POS 0.1 STACK SMD TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.415" (10.541mm)
Length - Post (Mating) :
0.102" (2.591mm)
Length - Stack Height :
0.313" (7.950mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)