ZW-02-19-G-D-400-465
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
ZW-02-19-G-D-400-465
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.465" (11.811mm)
Length - Stack Height :
0.400" (10.160mm)
Length - Tail :
0.465" (11.811mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
4
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)