TW-04-03-L-S-175-235
Part Number:
TW-04-03-L-S-175-235
Description:
CONN BRD STACK 2.00 4POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) :
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height :
0.175" (4.445mm)
Length - Tail :
0.235" (5.969mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)