HPW-02-04-T-S-500-600
Part Number:
HPW-02-04-T-S-500-600
Length - Overall Pin :
1.190" (30.226mm)
Length - Post (Mating) :
0.600" (15.240mm)
Length - Stack Height :
0.500" (12.700mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.200" (5.08mm)