TW-02-09-LM-D-230-SM
Part Number:
TW-02-09-LM-D-230-SM
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.388" (9.855mm)
Length - Post (Mating) :
0.158" (4.013mm)
Length - Stack Height :
0.230" (5.842mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)