HW-04-11-T-D-724-103
Part Number:
HW-04-11-T-D-724-103
Description:
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.103" (2.616mm)
Length - Stack Height :
0.724" (18.390mm)
Length - Tail :
0.103" (2.616mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)