DW-04-08-F-D-243
Part Number:
DW-04-08-F-D-243
Description:
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H GOLD
Length - Overall Pin :
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating) :
0.177" (4.496mm)
Length - Stack Height :
0.243" (6.172mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
8
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)