HW-02-12-L-D-846-SM
Part Number:
HW-02-12-L-D-846-SM
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.965" (24.511mm)
Length - Post (Mating) :
0.119" (3.023mm)
Length - Stack Height :
0.846" (21.488mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)