TW-03-12-T-D-158-110
Part Number:
TW-03-12-T-D-158-110
Description:
CONN BRD STACK 2.00 6POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.842" (21.387mm)
Length - Stack Height :
0.158" (4.013mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)