SW-02-04-T-S-270-220
Part Number:
SW-02-04-T-S-270-220
Length - Overall Pin :
0.580" (14.732mm)
Length - Post (Mating) :
0.220" (5.588mm)
Length - Stack Height :
0.270" (6.858mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.200" (5.08mm)