TW-04-02-L-S-140-095
Part Number:
TW-04-02-L-S-140-095
Description:
CONN BRD STACK 2.00 4POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating) :
0.142" (3.607mm)
Length - Stack Height :
0.140" (3.556mm)
Length - Tail :
0.095" (2.413mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)