DW-08-08-F-S-329
Part Number:
DW-08-08-F-S-329
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Length - Overall Pin :
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating) :
0.091" (2.311mm)
Length - Stack Height :
0.329" (8.357mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)