SW-02-04-T-S-585-150
Part Number:
SW-02-04-T-S-585-150
Length - Overall Pin :
0.825" (20.955mm)
Length - Post (Mating) :
0.150" (3.800mm)
Length - Stack Height :
0.585" (14.859mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.200" (5.08mm)