TW-05-12-T-S-950-080
Part Number:
TW-05-12-T-S-950-080
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.080" (2.032mm)
Length - Stack Height :
0.950" (24.130mm)
Length - Tail :
0.080" (2.032mm)
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)