DW-04-08-F-D-256
Part Number:
DW-04-08-F-D-256
Description:
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H GOLD
Length - Overall Pin :
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating) :
0.164" (4.166mm)
Length - Stack Height :
0.256" (6.502mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
8
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)