TW-03-09-T-D-196-SM
Part Number:
TW-03-09-T-D-196-SM
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.388" (9.855mm)
Length - Post (Mating) :
0.192" (4.877mm)
Length - Stack Height :
0.196" (4.978mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)