ZW-02-20-G-D-730-140
Part Number:
ZW-02-20-G-D-730-140
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.260" (6.604mm)
Length - Stack Height :
0.730" (18.542mm)
Length - Tail :
0.140" (3.556mm)
Number of Positions :
4
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)