TW-03-09-G-S-215-080
Part Number:
TW-03-09-G-S-215-080
Description:
CONN BRD STACK 2.00 3POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating) :
0.161" (4.089mm)
Length - Stack Height :
0.215" (5.461mm)
Length - Tail :
0.080" (2.032mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)