TW-05-03-T-S-255-SM
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
TW-05-03-T-S-255-SM
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.467" (11.862mm)
Length - Post (Mating) :
0.212" (5.385mm)
Length - Stack Height :
0.255" (6.477mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)