ZW-02-20-G-D-423-366
Part Number:
ZW-02-20-G-D-423-366
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.341" (8.661mm)
Length - Stack Height :
0.423" (10.744mm)
Length - Tail :
0.366" (9.296mm)
Number of Positions :
4
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)