HW-02-10-L-D-350-SM
Part Number:
HW-02-10-L-D-350-SM
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK SMD GOLD
Color :
Black
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.765" (19.431mm)
Length - Post (Mating) :
0.415" (10.541mm)
Length - Stack Height :
0.350" (8.890mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)