DW-05-19-F-S-200
Part Number:
DW-05-19-F-S-200
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
1.020" (25.908mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)