HW-02-11-L-D-400-SM
Part Number:
HW-02-11-L-D-400-SM
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.865" (21.971mm)
Length - Post (Mating) :
0.465" (11.811mm)
Length - Stack Height :
0.400" (10.160mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)