DW-03-11-F-D-687
Part Number:
DW-03-11-F-D-687
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.133" (3.378mm)
Length - Stack Height :
0.687" (17.450mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)