DW-06-11-F-S-512
Part Number:
DW-06-11-F-S-512
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H GOLD
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.308" (7.823mm)
Length - Stack Height :
0.512" (13.005mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)