HW-02-16-G-D-266-SM
Part Number:
HW-02-16-G-D-266-SM
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK SMD GOLD
Length - Overall Pin :
0.380" (9.650mm)
Length - Post (Mating) :
0.114" (2.896mm)
Length - Stack Height :
0.266" (6.756mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)