TW-06-02-T-S-120-080
Part Number:
TW-06-02-T-S-120-080
Description:
CONN BRD STACK 2.00 6POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating) :
0.177" (4.496mm)
Length - Stack Height :
0.120" (3.048mm)
Length - Tail :
0.080" (2.032mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)