DW-09-15-T-S-393
Part Number:
DW-09-15-T-S-393
Description:
CONN BRD STACK .100" 9POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.127" (3.226mm)
Length - Stack Height :
0.393" (9.982mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
9
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)