DW-07-20-T-S-745
Part Number:
DW-07-20-T-S-745
Description:
CONN HDR 7POS 0.1 STACK T/H TIN
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.275" (6.985mm)
Length - Stack Height :
0.745" (18.923mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
7
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)