DW-08-09-T-S-551
Part Number:
DW-08-09-T-S-551
Description:
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.069" (1.753mm)
Length - Stack Height :
0.551" (13.995mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)