TW-02-03-L-D-213-128
Part Number:
TW-02-03-L-D-213-128
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) :
0.194" (4.928mm)
Length - Stack Height :
0.213" (5.410mm)
Length - Tail :
0.128" (3.251mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)