TW-05-06-T-S-500-100
Part Number:
TW-05-06-T-S-500-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 5POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating) :
0.073" (1.854mm)
Length - Stack Height :
0.500" (12.700mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)