TW-03-06-T-D-415-090
Part Number:
TW-03-06-T-D-415-090
Description:
CONN BRD STACK 2.00 6POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating) :
0.168" (4.267mm)
Length - Stack Height :
0.415" (10.541mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)