TW-03-06-T-D-375-100
Part Number:
TW-03-06-T-D-375-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 6POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating) :
0.198" (5.029mm)
Length - Stack Height :
0.375" (9.525mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)