TW-03-06-T-D-200-166
Part Number:
TW-03-06-T-D-200-166
Description:
CONN BRD STACK 2.00 6POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating) :
0.307" (7.798mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.166" (4.216mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)