TW-02-04-S-S-120-095
Part Number:
TW-02-04-S-S-120-095
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating) :
0.340" (8.636mm)
Length - Stack Height :
0.120" (3.048mm)
Length - Tail :
0.095" (2.413mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)