DW-07-12-T-S-765
Part Number:
DW-07-12-T-S-765
Description:
CONN HDR 7POS 0.1 STACK T/H TIN
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.155" (3.937mm)
Length - Stack Height :
0.765" (19.431mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
7
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)