TW-03-05-T-D-300-100
Part Number:
TW-03-05-T-D-300-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 6POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating) :
0.194" (4.928mm)
Length - Stack Height :
0.300" (7.620mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)