TW-02-09-L-D-240-080
Part Number:
TW-02-09-L-D-240-080
Description:
CONN BRD STACK 2.00 4POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating) :
0.136" (3.454mm)
Length - Stack Height :
0.240" (6.096mm)
Length - Tail :
0.080" (2.032mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)